Eğitim ve Gelişim

MNG Kargo’da çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini güçlendirecek ve başarılı iş sonuçlarına ulaşmalarını destekleyecek iç ya da dış kaynaklı tüm eğitim ve gelişim uygulamalarını kurumsal akademimiz “MNG Kargo Akademi” bünyesinde gerçekleştiriyoruz.

  • Şube ve acentelerimizde görev alacak çalışanlarımıza Türkiye genelindeki 50’ye yakın eğitim şubemizde işbaşı eğitimi veriyoruz. Aynı zamanda günlük kargo operasyonlarımızın da gerçekleştirildiği bu şubelerimizde eğitim alan çalışma arkadaşlarımız, eğitim sınıflarımızdaki teorik eğitimler yanında bire bir operasyonun içinde uygulama yapma şansı bularak mesleki becerileirni güçlendiriyorlar. Teorik ve uygulama eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve bazı görevler özelinde işbaşı eğitim sonundaki yeterlilik sınavlarını başarıyla geçen çalışma arkadaşlarımız akademimizden mezun olarak çalışacakları şube ya da acente de iş gücüne dahil oluyorlar.
  • İnsan kaynağından sonra bir kargo şirketinin en önemli yatırımı olan teknolojiyi, eğitim faaliyetlerimizde son derece aktif ve üst düzeyde kullanarak, Türkiye genelinde 850’nin üzerindeki lokasyonda görev alan 10000’in üzerindeki tüm şirket çalışanlarımıza şirket bilgisayarları, el terminalleri ve internet destekli her türlü cihazdan mobil destekli eğitim portalımıza erişim olanağı sunuyoruz. Portalımızda sunduğumuz interaktif eğitim içeriklerimiz ve bire bir çalışanlarımızın rol aldığı işbaşında çekilen eğitim videolarımızı da profesyonel araç, gereç ve yazılımlar kullanarak tamamen iç kaynaklarımız ile eğitim ekibimiz tarafınca üretiyoruz. Eğitim portalımıza ek olarak mobil oyunlaştırma uygulamamız ile de çalışanlarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlayarak eğitim sürecini eğlenceli ve keyifli bir hale getiriyoruz.
  • Ülkemizin önde gelen üniversiteleri ve eğitim danışmanlık kuruluşları ile iş birliği yaparak, yeni mezun programlarından yöneticiliğe ilk adım programlarına, yönetici geliştirme programlarından koçluk programlarına kadar geniş bir skalada düzenlediğimiz eğitim programları ile çalışma arkadaşlarımızı mesleki ve kişisel gelişim yolculuklarında en iyi şekilde destekliyoruz.