MNG Kargo Fenerbahçe ve Çaykur-Rizespor kulübü sponsoru oldu

hakkimizda

MNG Kargo 2013-2014 futbol sezonu için Fenerbahçe ile de şort, Çaykur-Rizespor ile forma sponsorluğu konusunda el sıkıştı.

Yaptığı sponsorluk ve işbirlikleriyle sanatı ve sporu daima destekleyen MNG Kargo, Trabzonspor ve Galatasaray resmi taşıma sponsorlukları ardından Fenerbahçe ile şort Çaykur-Rizespor ile kol reklamında anlaşarak Türk futboluna yaptığı yatırımı arttırdı.

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan KUT, Türkiye’de özellikle erkek hedef kitlede futbolun büyük yeri olduğunu ifade ederek “MNG Kargo sanat ve spor alanında sponsorluklarını yoğunlaştırmıştır. Sosyal sorumluluk alanında ise eğitim, çevre ve engelliler için projeler oluşturmuş veya mevcut projelere destek vermiştir.

Türk toplumunda ilgi merkezlerinden birisi olan futbola son yıllarda yatırımlarımızı arttırarak bir yandan marka değerimize katkı sağlamayı diğer taraftan da bu alanı desteklemeyi amaçladık. Türk futbolunun desteklenmeye ihtiyaç duyduğu zamanda yatırımlarımızı arttırarak yanında olduğumuzu göstermenin taraftarlarla duygusal bağımızı da güçlendireceğine inanıyoruz. Önümüzdeki yıllarda mevcut sponsorluklarımızı devam ettirip farklı takımlarla yeni sponsorluklar yapmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

MNG Kargo Trabzonspor ile Galatasaray’ın iki yıldır resmi kargo sponsorluğunu sürdürüyor. 2013-2014 futbol sezonunun hemen öncesinde ise Çaykur-Rizespor ile forma Fenerbahçe ile de şort sponsorluğu konusunda el sıkıştı.

04.01.2019