MNG Kargo’dan sektörün ilk AR-GE Merkezi

hakkimizda

Kargo taşımacılığının yenilikçi firması MNGKargoglobal bir şirket olma yolunda önemli bir adım daha attı. Teknolojik gelişmeleri ve dijital dönüşümü işlerinin odağına koyan MNGKargo AR-GE birimi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi olarak onaylandı.

Türkiye kargo sektörünün ilk AR-GE Merkezini hayata geçiren MNG Kargo tüm projelerinde teknolojiyi kullanarak süreçlerini iyileştirmek, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik gerçek zamanlı çözümler üretmek, AR-GE çıktılarını yurtiçi ve yurtdışı pazara sunarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

İçinde bulunduğumuz dijital çağda sürdürülebilir büyümenin başlıca koşulunun rekabetçi teknolojik imkanları yaratmaktan geçtiğine inanan MNG Kargo kargonun bilgisini de taşıyan, müşteri deneyimini yüksek seviyede tutan, teknoloji kullanımı ile iş süreçlerini kolaylaştıran yapısıyla yakın vadede sadece kargo sektörünün değil ülkemizin de en önemli teknoloji firmalarından birine dönüşme yolunda ilerliyor.

13 yeni proje hazırlanıyor

Geliştirdiği yazılım tabanlı sistemlerle hava ve kara taşımacılığını başarılı bir şekilde entegre eden MNGKargo’nun 25 aktarma merkezinin 7 tanesi Türkiye’nin ilk teknolojik aktarma merkezleri konumunda bulunuyor. 70 kişiden oluşan AR-GE Merkezinde hizmet çeşitliliği ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik operasyon teknolojileri ve yazılım teknolojileri alanında çalışmaları devam eden 13 projesi bulunan MNG Kargo 2018 yılında AR-GE Merkezi çalışan sayısını %20 oranında artırarak yeni inovatif ürün ve hizmetler geliştirmeyi hedefliyor.

TÜBİTAK’ın TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) programı kapsamında iki proje başvurusu bulunan MNGKargo, SAN-TEZ (Sanayi Destekli Tez Çalışması) projelerinin hayata geçirilmesi yönünde de üniversitelerle işbirlikleri geliştiriyor.

23.06.2018