Yurtiçi Hizmetler


Öncelikli Kargo

Öncelik Sizin…
MNG Kargo’ dan Bir Yeni Hizmet Daha ‘Önce benim kargom teslim edilsin’ diyorsanız. Tabii ki Öncelik Sizin…
Türkiye’ nin her iline gönderilerinizi Öncelikli olarak teslim ediyoruz. Zamana karşı çalışarak, teslimatı en acil şekilde gerçekleştirerek Öncelik sizin diyoruz…

Kargonuzun alımından teslimine kadar tam zamanlı takip sistemimizle online olarak kargonuzu inceleyebilirsiniz. Bayram, tatil ve Cumartesi günleri hariç, Türkiye’ nin her bir köşesinden teslim ettiğiniz dosya ve paketlerinizi yeni hizmetimizle öncelikli olarak alıcısına ulaştırıyoruz ! Tüm gönderiler alıcısına teslim edildiğinde, teslim bilgisini kısa mesajla cep telefonunuza ücretsiz olarak gönderiyoruz. Öncelikli kargo dağıtım hizmetimizden yararlanmak için, şubelerimizden birine gelmeniz ya da müşteri hizmetlerimizi aramanız yeterli.

Akşam Teslimat

Gündüz aklınız kargoda kalmasın diye!
Bundan böyle “Beklediğim kargo ya ben evde yokken gelirse” diye endişelenmenize gerek yok!
MNG Kargo’nun yeni hizmeti Akşam Teslimat ile, gündüz evde olmasanız da akşam kargonuz sizde olacak.
Akşam Teslimat, Gündüz evinde bulunmayanların kargolarını mesai saatleri dışında, yorulmadan, kapıda teslim almalarını sağlıyor.

Lütfen not edin:
Bugünden itibaren akşam 19:00-21:00 saatleri arasında kapınız çalınırsa, belki de MNG Kargonuz gelmiştir!
Ayrıntılı bilgi edinmek için 4440606 numaralı telefonumuzdan müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Önemli Not:
• Bayram, tatil günleri ve Cumartesi günleri hariç, teslim ettiğiniz dosya ve paketlerinizi alıcısına kapıda saat 21:00’ a kadar teslim ediyoruz.
• Bu hizmetimiz her gönderi ve yerleşim yeri için geçerli olmayabilir. Lütfen şubelerimizden gönderinize özel kontrol bilgisi alınız.
• Hizmetimizden yararlanmak için, kargonuzun alıcısına akşam teslim edilmesini istediğinizi lütfen şubenize bildiriniz.

Akşam Teslimat Şubelerimiz için tıklayınız.


Güniçi Kargo

Ertesi gün dağıtım sizin için yetersiz mi kalıyor?
En Kolay Çözümler MNG Kargo’ da! Güniçi hizmetimizle gönderilerinizi aynı gün kapıda teslim ediyoruz. Zaman hassasiyetli gönderi ihtiyaçlarınız için en ideal çözüm.

Bu özel hizmetimizle, bulunduğunuz il için en hızlı ve en etkin dağıtım ağını kullanıyoruz. Kargonuzun alımından teslimine kadar tam zamanlı takip sistemimizle kargonuz için online takip yapabilirsiniz.
Aynı gün dağıtım hizmetimizden yararlanmak için, şubelerimizden birine gelebilir ya da 444 06 06 numaralı telefonumuzdan müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Önemli Not:
• Kargonuzun, aynı gün dağıtılması için MNG Kargo şubelerine en geç 10:00’ a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Bu hizmetimiz her gönderi için geçerli olmayabilir. Lütfen şubelerimizden gönderinize özel kontrol bilgisi alınız.


Yurtiçi taşıma

MNG Kargo’nun Türkiye geneli şubeleri arasında gerçekleşen standart gönderi hizmeti şehir içi ve şehirlerarası olup her gün teslim olan adreslere mücbir sebepler harici 600 km ye kadar 1 işgünü, 600 km üstü mesafelerde ise 2 işgünü olarak sağlanmaktadır. Taşıma hizmetinin yanı sıra adresten kargonun alınması, adrese kargonun teslim edilmesi, taşınan ürünün belli şartlar dahilinde sigortalanması, ambalaj hizmeti ve bilgilendirme hizmeti gibi çeşitli ek hizmetler de taşıma hizmet ile birlikte sunulabilmektedir. 

Adresten kargo alımı

Talebiniz üzerine göndermek istediğiniz kargolarınızın belirteceğiniz adresten alınması hizmetidir. Şubelerimiz ve Çağrı Merkezi üzerinden yapacağınız talep ile adresinize yönlendirilecek olan kuryemiz adresinize gelecek ve yetki belgesini göstererek kargonuzu teslim alacaktır. Kargo teslimi için kuryemiz size “ambar tesellüm fişi” verecektir. Ambar tesellüm fişi üzerinde yazılı numara ile kargolarınızı takip edebilirsiniz. Pazar günü hariç haftanın diğer günlerinde kargonuzun adresten alınmasını isteyebilirsiniz. İşleyiş gereği alım saatleri şubelere göre farklılık gösterebileceği için gün içerisinde geç saatlere bırakılmaması uygun olacaktır.


Sigorta

Belli şartlar dahilinde taşınan kargolar, taşıma esnasında olabilecek kayıp ve hasarlara karşı MNG Kargo güvencesi ile tazmin edilmektedir.

Teslimat

Adrese kargo teslimi
Kargolarınız, kimlik ibraz etmesi karşılığı alıcısına faturada belirtilen adresinde kuryelerimiz tarafından teslim edilir. Adreste alıcının olmaması durumunda, adrese kargoyu getirdiğimize dair ihbar notu bırakılır ve kargo şubeye geri getirilir. Şubeye geri getirilen kargolar 3 işgünü içerisinde alıcı tarafından şubemize gidilerek teslim alınmalıdır. Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Şubede kargo teslimi
Göndericinin gönderi yapılırken talebi üzerine kargolarınız size en yakın şubeye gönderilebilir. Şubelerimize gidip kimliğinizi ibraz ederek kargonuzu teslim alabilirsiniz.

Haberli teslimat
Göndericinin gönderi yapılırken kargo alıcısının kargo gönderiminden haberdar olduğunu ve gönderiye ilişkin şubelerimizin herhangi bir bildirim yapmalarına gerek olmadığını beyan etmesi üzerine kargo göndericinin belirteceği şubeye gönderilebilir. Şubelerimize gidip kimliğinizi ibraz ederek kargonuzu teslim alabilirsiniz. Şubeden teslim alınmayan kargolar 3 işgünü içerisinde göndericinin bilgisi dahilinde çıkış şubesine iade edilir.

Telefon ihbarlı teslimat
Göndericinin gönderi yapılırken talebi üzerine kargolarınız size en yakın şubeye gönderilebilir. Göndericiden alınan alıcı telefon numarası aranılarak kargonun şubemize ulaştığı bilgisi verilir. Bilgilendirme sonrası şubelerimize gidip kimliğinizi ibraz ederek kargonuzu teslim alabilirsiniz.

Mobil Şube

MNG Kargo olarak Türkiye’nin her ilinde 800’den fazla şubesinin yanında; özellikle kargo alım ve dağıtım potansiyeli yüksek yerler, tatil beldeleri, fuarlar ve etkinlik alanları gibi bireysel müşteri ihtiyaçlarının arttığı bölgelerde tüm sabit şubelerdeki hizmetlerden faydalanılmasını sağlayan ve birer gezici şube özelliğini taşıyan Mobil Şube’lerimizi hizmete sunduk.

Teknolojimiz ve yenilikçi yaklaşımımız ile fark yaratan uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Hizmet verdiğimiz bireysel ve kurumsal müşterilerimiz için her geçen gün Mobil Şubeleri’nin sayısını artırıyor olacağız.

Mobil Şubeler, fatura kesebiliyor, tahsilat yapabiliyor kısaca bir şubenin sunduğu tüm hizmetleri ayağınıza getiriyor. Size de sadece bu hizmetin keyfini sürmek kalıyor.

Ekspres Hizmetler

Hafta içi şubeler için belirlenmiş olan saatlerde yapılacak olan ekspres gönderiler uçuşun müsait olduğu şehirlere aynı gün içerisinde teslim edilebilmektedir. Şubelerimizin gün içi teslimat gönderilerini kabul ettikleri saatleri ve hizmetin sunulduğu şehirleri Çağrı Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Ekspres 24

Karayolu ile 48 saatte teslim edilebilecek olan kargoların gönderici talebi üzerine havayolu ile 24 saat içerisinde teslimatı sağlanabilmektedir. Hizmetin verildiği şehirler ve hizmet ayrıntıları için Çağrı Merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Ekspres Şehir İçi

Göndericinin talebi üzerine hafta içi sabah belirlenmiş olan saatlerde aynı şehir merkezi içerisinde alınan kargolar aynı gün alıcısına teslim edilebilmektedir. Hizmetin ayrıntılarını Çağrı Merkezimizden öğrenebilirsiniz.