Size nasıl yardımcı olabiliriz?

MNG Holding

mng_holding

MNG Şirketler Topluluğu

MNG Şirketler Topluluğu” faaliyetlerine Günal İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve MAPA İnşaat ve Ticaret A.Ş. şirketleriyle başlamıştır. Her iki firma da dünya standartlarında inşaat hizmetleri sağlayan firmalar olup bina ve altyapı taahhüt işleri konularında uzmanlaşmışlardır.


MNG Topluluğu Şirketleri, otel yatırımları ve yönetimi, enerji üretimi ve pazarlaması, yurt içi ve yurt dışı hava taşımacılığı, yurt içi kargo taşımacılığı, uçak bakım ve onarım hizmetleri, finans ve medya da dahil olmak üzere faaliyetlerini geniş bir yelpazede genişletmiş ve çeşitlendirmiştir.


MNG Şirketler Topluluğu’nun toplam özkaynakları 1.02 milyar ABD Doları’na ulaşmıştır. Yüklenici firmaları tarafından tamamlanan işlerin toplam değeri 5.60 milyar ABD Doları’nı aşmış ve 2013 yılı itibarı ile devam etmekte olan işlerin değeri ise 4.60 milyar ABD Doları’na ulaşmıştır.


MNG Şirketler Topluluğu’na bağlı yüklenici firmalar her türlü bina ve gökdelenler, alışveriş ve ticaret merkezleri, oteller, tatil köyleri, sanayi tesisleri, baraj, hidroelektrik santralları ve sulama tesisleri, tüneller, otoyollar ve karayolları, betonarme silolar, atıksu ve içmesuyu arıtma tesisleri, hafriyat işleri, zemin stabilizasyonu ve temel kazık işleri de dahil olmak üzere üstyapı ve altyapı projelerini başarı ile tamamlamışlardır. MNG Şirketler Topluluğu aynı zamanda jeoteknik ve temel kazık işleri, mekanik – elektrik – sıhhi tesisat kurulumları ve mimari tasarım hizmetleri alanlarında da uzman yüklenici firmaları da topluluk bünyesinde barındırmaktadır.


MNG Şirketler Topluluğu, turizm ve enerji sektörlerinde yeni projeler ile yatırımlarına devam etmektedir. “World of Wonders” markası altında, mülkiyetleri topluluğa ait olan Türkiye çapındaki turizm ve iş amaçlı otelleri ile turizm sektöründe de öncü faaliyetlerini sürdürmektedir. WOW Kremlin Palace, WOW Topkapı Palace, WOW Bodrum Resort, WOW Istanbul ve WOW Airport Hotel’in toplam yatak kapasitesi 6.000’den fazla olup topluluğun üst düzeyde tecrübe sahibi ve kalifiye personeli tarafından işletilmektedir.


Mülkiyeti yine MNG Şirketler Topluluğu’na ait olan MNG Havayolları A.Ş., Türkiye’ nin en büyük hava kargo kapasitesine (yaklaşık 350 ton) sahiptir. Firmanın bünyesinde 9 kargo uçağı bulunmaktadır. Uçak bakımı ve onarımı sektöründe uzman olan MNG Teknik A.Ş. İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndaki 60.000 m 2 kapalı alanı olan, aynı anda 16 adet dar gövdeli uçak veya 4 geniş ve 8 dar gövdeli uçak bakımı yapabilen kendi tesislerinde yerli ve yabancı havayolu şirketleri için teknik bakım ve onarım hizmetleri sağlamaktadır.


17 Şubat 2003 tarihinde; 65 şube, 6 bölge müdürlüğü, 430 çalışanıyla hizmete başlayan MNG Kargo, bugün 800’ü aşkın şubesi, 26 aktarma merkezi, 15 bölge müdürlüğü, 8.000’i aşkın çalışanı, 2.200 kara taşıma aracı ve uçak filosuyla Türkiye’nin her yerine dünya standartlarında hizmet ulaştırmakta ve Türkiye FedEx Express Lisansörü olarak 220 ülkeye hizmet götüren entegre operasyonu ile dev bir sisteme sahiptir.