Ayrıcalıklarımız


atakoy

MNG Kargo’dan bir ilk daha!
Ataköy Suits Şube…

Ataköylilere özel 7.- 8. kısım da hizmet vermeye başlayan şubemiz, sizler için akşam saatlerinde ve Pazar günleri de açık. Hafta içi ve Cumartesi 08.30-20.00 saatleri arasında hizmet verecek Ataköy Suits Şubemiz, Pazar günleri ise 10.00-14.00 saatleri arasında açılışa özel %25 indirim ve fırsatlarla hizmetinizde…

Ataköy Suits 7.- 8. kısım
TEL: 0212 999 31 01

Teknolojik Aktarma Merkezi

MNG Kargo’dan çağ değiştiren bir ilk daha: TAM! Teknolojik Aktarma Merkezleri…

Bu eşsiz hizmet Türkiye’de sadece MNG Kargo’da!

Türkiye lojistik pazarının yenilikçi şirketi MNG Kargo, sektöründe yeni bir çağ başlatarak yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Ankara, Adana, Bursa,İzmir ve İstanbul’da üç ayrı bölgede 7 Teknolojik Aktarma Merkezi kuran MNG Kargo, otomasyon sistemiyle donatılan bu büyük yatırımla kargo işlemleri artık el değmeden otomatik olarak yapılıyor. Sektöründe bir ilk olan bu yatırım sayesinde, kargolar hızlı, tam zamanında, hatasız ve hasarsız teslim ediliyor. Ticari akışın hızlı ve sağlıklı gerçekleşmesini sağlayan bu sistem ile şirket, her aktarma merkezinde günde en az 2 saat zaman tasarrufu sağlıyor.

Sistem, saatte 65 bin kargo ayrıştırıyor

En ileri teknolojinin kullanıldığı aktarma merkezleri, günde 1 milyon adet kargo işleme hacmine sahiptir. Bilgisayar destekli dev tasnif teknolojisiyle, saatte 65 bin adet kargo el değmeden ve yüksek hızda ayrıştırılıyor ve hasarsız bir şekilde gideceği hatlarda araçlara yükleniyor. MNG Kargo, Teknolojik Aktarma Merkezlerinde, araç indirme, otomatik ölçüm-tartım, barkod okuma, veri kaydetmenin yanı sıra kargoların, gerek hat gerekse şube araçlarına otomatik geçişi ile ayrıştırma-yükleme işlemleri gerçekleşiyor.

İstanbul’a üç teknolojik aktarma merkezi

Ankara’da 15 bin m2, Adana’da 12 bin m2, Bursa’da 14 bin m2 ve İzmir’de 11 bin m2 alana kurulan MNG Kargo’nun Teknolojik Aktarma Merkezleri’nin yanı sıra kargo hareketinin en yoğun yaşandığı İstanbul’da da Ayazağa’da 11 bin m2, Bakırköy’de 18 bin m2’lik ve Sancaktepe’de 9 bin m2 alanda kurulu 3 Teknolojik Aktarma Merkezi yer almaktadır.
aslankut

Aslan Kut: “Sektörde yeni bir çağ başlatıyoruz.”

MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, yaptığı konuşmada, Teknolojik Aktarma Merkezleri yatırımı ile MNG Kargo’nun bugüne kadar olduğu gibi sektörü geliştirecek bir ilke daha imza attığını söyledi. Aslan Kut, “Bugün sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine katma değer kazandıran birçok öncü yeniliğimize, Teknolojik Aktarma Merkezleri gibi çağ değiştiren bir ilki daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Kut, sözlerine şöyle devam etti:

MNG Kargo ailesi olarak, kurulduğumuz 2003’ten beri müşterilerimize sunduğumuz yeniliklerle, dünya standartlarındaki hizmet kalitesini Türkiye’nin dört bir köşesine götürüyor ve bu yolda durmadan çalışıyoruz. Ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırarak, üstün müşteri hizmetleri seviyesinde hızlı bir entegrasyon gerçekleştiriyoruz. Bu entegrasyonla nasıl hava kargo taşımacılığıyla ticaret hayatına hız kazandırdıysak, LOCA hizmetimiz ile güvenli taşımacılığı başlattıysak ya da el terminali, self barkod, iphone, ipad, online ve mobil hizmetler ile şube kavramını değiştirdiysek şimdi de Teknolojik Aktarma Merkezlerimiz ile sektörde daha kaliteli, daha kazançlı ve daha kolay hizmet dönemini açarak, yeni bir çağ başlatmış oluyoruz.”

Kargo işleme hızı ve kapasitede yüzde 300 artış

Bugüne kadar, her bir aktarma merkezinde saatte 3,500 kargo ayrıştırılırken, otomasyon sistemi yatırımı sayesinde ayrıştırılan kargo sayısının saatte 10.500 adete yükseldiğini belirten Aslan Kut’un verdiği bilgiye göre, bu ileri teknolojiye yapılan yatırımla, şirketin kargo işleme hızı ve kapasitesi yüzde 300 artış gösterdi. Günlük kargo kapasitesine bağlı olarak akşam veya sabah operasyonu için yaklaşık 4-5 saat zaman harcanırken, Otomatik Ayrıştırma Sistemi ile her aktarma merkezinde en az 2 saat zaman tasarrufu sağlanacak. Bu yatırımın sürdürülebilir rekabet gücünü çok önemli ölçüde arttıracağına dikkat çeken Aslan Kut, “Türkiye’de kargo sektöründe ilk ve tek otomasyon sistemine sahip bir şirket olmamız, pazarda bölgesel liderlik ve global bir şirket olma hedefimizi desteklemektedir” diye belirtti.


loca1LOCA

Türkiye’de ilk ve tek olan LOCA adlı hizmet ile artık MNG Kargo ile yapılan gönderiler ezilmeden, kırılmadan alıcısına ulaşacak. Uzunyol araçlarını raf, sehiriçi araçlarını ise hareketli ağ sistemiyle donatan MNG Kargo, taşımacılık standartlarına uygun olan her kargonun adeta bir loca ayrıcalığı ile seyahat etmesini sağlıyor.


EOS

MNG Kargo’nun Kolay,Kaliteli ve Karlı (3K) bir sistem kurmak amacıyla başlattığı uygulamalardan üçüncüsü de hizmete girdi. 3K stratejisinde geliştirilen ve her biri alanında yeni bir çığır açan uygulamalardan Teknolojik Aktarma Merkezi ile Araç Takip Sistemi’nden (ATS) sonra Etkin Operasyon Sistemi (EOS) de işimizi kolaylaştırmakla kalmıyor,kağıttan ve zamandan da tasarruf etmemizi sağlıyor. Etkin operasyon sistemi’ne geçisin ardından fatura seri kayması hatalarına son veriyoruz,teyit nüshasını ortadan kaldırıyoruz ve kağıt tasarrufu sağlayarak doğayı koruyoruz.

ucak

UÇAK

Kara filosuna ek olarak hava taşımacılığında da uçaklarla intermodal taşımacılığı gerçekleştirerek sektöründe devrim yaratan MNG Kargo, kargolarınızı yarım günde adresine ulaştırıyor. Hava kargo taşımacılığı standartlarına uygun olan gönderileriniz büyük şehirlerde gün içinde teslim ediliyor. Gün içi Teslim hizmetinin geçerli olduğu yerleşim birimleri ile kargo kabul saatlerini çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.